SZYBKIE LINKI:

Ostatnia kwalifikacja HPP w skokach przez przeszkody w ten weekend

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

17.03.2016

W ten weekend w KJ Wolica koło Kalisza odbędzie się ostatnia przed finałem kwalifikacja Halowego Pucharu Polski w skokach przez przeszkody 2015/16.

Na liście startowej (razem z konkursami zawodów regionalnych) jest ponad 150 par. Niektórzy zawodnicy z czołówki rankingów HPP, mając na koncie gwarantującą dobry start w finale liczbę punktów, zrezygnowali z przejazdu do Kalisza i szykują się już do zawodów finałowych w Dąbrówce Małej (1-3 kwietnia). Mimo to emocji w hali KJ Wolica na pewno nie zabraknie.

Z pierwszej dziesiątki kategorii seniorów w konkursie Grand Prix zobaczymy: lidera Leszka Gramzę (KJ Agro-Handel), Kamila Grzelczyka (BKJ Bogusławice – jest na miejscu 2), Marka Lewickiego (Czahary Pogorzelica, na miejscu 4), Jakuba Krzyżosiaka (z Wrocławia, na miejscu 6), Adama Grzegorzewskiego (Agro-Aves Gajewniki, na miejscu 6), Dawida Kubiaka (SJT Gdańsk, na miejscu 8), czy wreszcie powracającego na parkury Tomasza Miśkiewicza (Nadwiślanin Kwidzyn, na miejscu 10). Ten ostatni był wiceliderem po trzeciej kwalifikacji, ale kontuzja uniemożliwiła mu starty w Dąbrówce (VI kwalifikacja) i Michałowicach (V kwalifikacja).

Zawody rozpoczynać się będą: w piątek o godz. 10.00, a w sobotę i niedzielę o godz. 9.00. Konkursy zaliczane do HPP zaplanowane są na niedzielę ok. godz. 13.00, a samo Grand Prix ok. godz. 16.00.  

 

Szczegółowy program zawodów, wyniki, rankingi i transmisję HPPTV można śledzić na: www.hpp.pzj.pl.

Lista zgłoszonych zawodników TUTAJ.

 

Na zdjęciu Leszek Gramza – lider rankingu HPP, zwycięzca Grand Prix HPP w Kaliszu w roku 2015.

Fot.: Anna Twardowska