SZYBKIE LINKI:

Po II etapie Polskiej Ligi Jeździeckiej w Michałowicach

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

09.05.2016

Grand Prix Michałowic w ramach PLJ przebiegało pod dyktando gospodarzy. Zawodnicy KJK Szary Michałowice - Joanna Tłuszcz na Figaro i Michał Ziębicki na Heartbreakerze zajęli odpowiednio 1 i 2 miejsce w GP.

Do rozgrywki dostało się aż 10 par, a trzy z nich również po raz drugi pokonało parkur bezbłędnie. Trzecie miejsce zajął Krzysztof Mazur na koniu Allilyah z KJ Legia Warszawa.

Na pozycji lidera w kategorii złotej umocnił się Andrei Shalohin z KJ Zbyszko, który dzisiaj zajął 8 miejsce, druga jest Joanna Tłuszcz. Warto przypomnieć, że ona doskonale spisywała się w poprzedniej edycji PLJ, jednak kontuzja konia nie pozwoliła jej dokończyć rozgrywek.

W kategorii srebrnej najlepsza okazała się Marta Baczyńska-Nowak z TKJ Garbówek na koniu Dimple. Tu liderką jest Olga Sorokina z FKJ Zbyszko. Rundę brązową wygrał Paweł Kaliciński, jednak on jako zawodowiec nie liczy się w tej kategorii. Tym samym komplet punktów wywalczyła dzisiaj Natalia Gieraszewska z SKJ Bajardo i ona jest liderką ex aequo ze zwyciężczynią z Bogusławic Adrianną Ostrowską.

Teraz w rozgrywkach PLJ czeka nas dłuższa przerwa (w Polsce będzie w tym czasie wiele zawodów międzynarodowych - Poznań, Ciekocinko, Sopot). Kolejny, trzeci etap odbędzie sie w dniach 1-3 lipca w Machnicach koło Wrocławia.

Rankingi na stronie: www.plj.pzj.pl.

Fot.: PLJ/Przemysław Antosz