SZYBKIE LINKI:

V kwalifikacja Halowego Pucharu Polski w skokach przez przeszkody w nadchodzący weekend

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

09.03.2016

Rekordowa liczba 270 par wystartuje w zawodach Halowego Pucharu Polski w skokach przez przeszkody (z dodatkowymi konkursami zawodów regionalnych) w KJK Szary w Michałowicach koło Krakowa.

To już piąta, przedostania kwalifikacja zmagań o najważniejsze w sezonie halowym trofeum w polskich skokach przez przeszkody. Rywalizacja wkracza więc w decydującą fazę. Z Top Ten najbardziej prestiżowej kategorii seniorów do walki o kolejne punkty przystąpią: Paweł Kaliciński z WKJ Warszawa (2 w rankingu), Ewelina Szczepanik z TKJ Garbówek (4), Adam Grzegorzewski z Agro-Aves Gajewniki (5), Kamil Grzelczyk z BKJ Bogusławice (6), Jakub Krzyżosiak z Wrocławia (8), Maciej Kostrzewski z Krakowa (10) i Łukasz Troszczyński z KS Nad Wigrami (10). Wszyscy będą mieli okazję poprawić swoją pozycję wobec lidera - Leszka Gramzy (KJ Agro-Handel Śrem) i trzeciego w rankingu - Marka Lewickiego (KJ Czahary Pogorzelica). A oni mają już spory dorobek punktowy i tym samym mogli sobie pozwolić na zrezygnowanie z dalekiej dla nich podróży do Krakowa (obu zobaczymy za tydzień podczas VI kwalifikacji w Kaliszu).

Ciekawie zapowiada się walka w pozostałych kategoriach, gdzie w licznej stawce rywali będą też liderzy: Martyna Rynkiewicz z LKJ Gałkowo (juniorzy), Adam Grzegorzewski (młodzi jeźdźcy) i Magdalena Ziajkowska z Hippica Polonia Słupno (open) . 

Z racji dużej ilości zgłoszeń zawody zaczynają się już w czwartek o godz. 16:00. Potem przez kolejne dni jeźdźcy będą rywalizować w hali KJK Szary od 7.30 rano. 

Najważniejsze konkursy zaliczane do Halowego Pucharu Polski zaplanowane są na niedzielę od godzin południowych. Start Grand Prix o godzinie 16.00. Relację z tych konkursów będzie można oglądać w HPPTV na www.hpp.pzj.pl.

Kolejne zawody z cyklu Halowego Pucharu Polski 2015/16 odbędą się w:

Kaliszu – VI kwalifikacja (18-20 marca)

Dąbrówce Małej koło Olsztyna – finał (1-3 kwietnia).

 

Fot. Anna Twardowska