SZYBKIE LINKI:

W następny weekend rusza Puchar Polski WKKW

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

12.04.2016

W dniach 16-17 kwietnia 2016r. w Jaroszówce odbędą się pierwsze w tym sezonie międzynarodowe zawody WKKW, które będą pierwszą Eliminacją Pucharu Polski WKKW.

Swój udział powierdzili seniorzy z czołówki Rankingu PZJ za rok 2015. W Ośrodku Sportów Konnych Społowicz w Jaroszówce wśród seniorów zobaczymy zatem m.in. Pawła Spisaka, który w zawodach CIC2* wystartuje na koniach Admiral i Strona II, a w zawodach CIC1* - na koniach Boba Fett i Hearts Desire. Paweł Warszawski do startu w CIC22* zabrał Fuksję i Huzara, a do startu w zawodach CIC1* - Frontierę. Mariusz Kleniuk wystartuje w randze CIC2* na trzech koniach: Jusis, Loretta i Winona.

W ramach Pucharu Polski WKKW zawodnicy będą rywalizować w pięciu kategoriach:

Amatorzy – zawodnicy powyżej 18 lat, którzy dotychczas nie zdobyli II klasy sportowej
Młodzicy – zawodnicy na kucach i na dużych koniach w wieku 11-13 lat
Juniorzy Młodsi – zawodnicy na kucach i na dużych koniach w wieku 14-15 lat
Juniorzy – zawodnicy w wieku 16-18 lat
Seniorzy – zawodnicy powyżej 18 lat

Podczas I Eliminacji w Jaroszówce zawodnicy rywalizować będą o punkty rankingowe w dwóch konkursach międzynarodowych (CIC2* i CIC1*) oraz w trzech konkursach krajowych (P, L i LL). W piątek (15.04) rozegrana zostanie próba ujeżdżenia klasy LL oraz klasy L dla zawodników powyżej 18 roku życia, natomiast w sobotę (16.04) odbędzie się ujeżdżenie w ramach pozostałych konkursów oraz skoki przez przeszkody.  W niedzielę (17.04) zawodnicy wystartują w próbie terenowej kończącej zawody w Jaroszówce.

 

Kolejna Eliminacja PP WKKW odbędzie się w Sopocie w dniach 29.04 - 01.05.2016r.

Wszystkim zawodnikom życzymy udanych startów!