SZYBKIE LINKI:

Za nami Festiwal Jeździecki Baborówko i czwarta eliminacja Pucharu Polski WKKW

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

29.05.2016

Ponad 230 koni, 160 zawodników z 12 państw, 7 konkursów, około 15 kilometrów trasy crossu, 2 tony lodu, 30 ton słomy i siana dla koni. To statystyka 9 edycji Festiwalu Jeździeckiego Baborówko, która była jednocześnie eliminacją do Pucharu Polski WKKW.

Mimo zmiany daty Festiwalu, który do tej pory odbywał się w trzeci weekend lipca, w podpoznańskim Baborówku padł rekord ilości zgłoszonych zawodników. Wszystko wskazuje na to, że Festiwal Jeździecki Baborówko na stałe zagości w kalendarzach najlepszych zawodników z Polski i zagranicy.

Najważniejszy konkurs Festiwalu Jeździeckiego Baborówko 2016 - CIC3*, rozgrywany o nagrodę firmy Kuhn Maszyny Rolnicze dostarczył publiczności nie lada emocji. Do ostatniej chwili nie wiadomo było kto go wygra. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła reprezentantka Niemiec Maja Kozian-Fleck na niezwykle zwinnej klaczy Saviola 3. Drugi był Andreas Dibowski (GER) - trener naszej kadry narodowej, a trzeci Paweł Spisak, dosiadający wyhodowanego w Polsce Banderasa. Paweł Spisak jest obecnie na pierwszym miejscu na liście rezerwowej zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Rundę honorową konkursu CIC2* sponsorowanym przez firmę Steico poprowadził Andreas Dibowski. Drugie i trzecie miejsce wywalczyli Polacy: Michał Knapp (II m-ce) oraz Marta Dziak-Gierlicz (III m-ce). W "długich dwóch gwiazdkach” o nagrodę firmy Concordi, wygrała Szwedka Isabella Lidbrandt. Drugi był Miroslav Prihoda Jr z Czech, a trzecia rodaczka zwyciężczyni konkursu Alexandra Jura.

Konkurs CIC1*, którego sponsorem była firma Wechta, a patronem Międzynarodowe Targi Poznańskie, wygrał Jaroslav Hatla z Czech. „Jedną długą gwiazdkę” rozgrywanym o nagrodę firmy Informermed zwyciężyła Julia Elzanowska reprezentującej barwy organizatora zawodów. 

Miłośnicy WKKW powinni zarezerwować sobie także pierwszy weekend października. W tym terminie w Baborówku rozegrane zostaną kolejne zawody.

Fot. Oliwia Chmielewska/equista.pl