SZYBKIE LINKI:

Zmiany w rankingach po VI kwalifikacji Halowego Pucharu Polski w skokach przez przeszkody

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

21.03.2016

Zwycięstwem Dawida Kubiaka na koniu Quite Donaldson zakończył się konkurs Grand Prix VI kwalifikacji Halowego Pucharu Polski w Kaliszu. Dzięki temu zawodnik awansował na pozycję wicelidera Pucharu. Co ciekawe, Dawid Kubiak, który ma już na swoim koncie wiele sukcesów i medali, wygrał po raz pierwszy konkurs Grand Prix.  W rozgrywce były tylko cztery pary. Drugie miejsce zajęła Beata Szuber na Charmante Z,  trzecie Marcin Bętkowski na Avocado L, a czwarte najmłodszy uczestnik Grand Prix - Adam Grzegorzewski na Zazou Szumawa. Liderem HPP pozostaje Leszek Gramza.

Po drugie z rzędu zwycięstwo sięgnęła w kategorii Juniorów Dajana Pawlicka na Bartino. Dzięki temu awansowała na trzecią pozycję w rankingu. Druga w konkursie była Julia Klinge na Lili Marlene, a trzecia Julia Jaglarz na Winning Mood. Nieobecność Dalii Lehmann skrupulatnie wykorzystała Martyna Rynkiewicz, która dzisiaj na Nirmette wywalczyła czwarte  miejsce, a to wystarczyło do objęcia prowadzenia wśród juniorów.

W kategorii Młodych Jeźdźców najlepsza była Joanna Marciniak na Chelsea Blue. Mistrzyni Polski Juniorów 2015 do rozgrywek w HPP MJ przystąpiła dopiero od czwartej kwalifikacji, ale dzięki temu, że za każdym razem dostawała się do rozgrywki, do finału przystąpi z trzeciej pozycji. Pierwsze miejsce w tej kategorii i komplet punktów już wcześniej zapewniła sobie Urszula Kalicińska.
Kategorię Open, podobnie jak w Michałowicach podczas V kwalifikacji HPP w poprzedni weekend, wygrała Katarzyna Woźniak na Lukrecji – to dało jej awans na trzecie miejsce w tabeli (ex aequo z Tomaszem Wójtowiczem ), na drugie miejsce awansowała Karolina Godoś, dosiadająca Cosa Che. Liderką pozostaje nieobecna w Kaliszu Magdalena Ziajkowska.

Finał HPP odbędzie się w dniach 1-3 kwietnia w JKS U Robsonów koło Olsztyna.

Wyniki, rankingi oraz retransmisja konkursów HPP dostępna na: www.hpp.pzj.pl.

 

Na zdjęciu Dawid Kubiak. Fot. Joanna Jagoda